Lingvík

Neohodnoceno

Originální a hravé učení cizích jazyků.

330 Kč
Na dotaz

Lingvík sestává ze 30 ilustrovaných kulatých žetonků z lepeného papíru o průměru 3 centimetry, které jsou zabalené v praktické průhledné tubičce z nezávadného plastu. Tubička má dvě barevná odnímatelná víčka a na jednom z nich je očko s malou karabinou, takže si hru můžete pověsit na batoh, kufr, klíče, krk… prostě kam budete zrovna potřebovat. Minihra je opravdu “mini”, takže si ji můžete vzít s sebou úplně všude, a přitom vám nezabere skoro žádné místo. A protože jsou žetonky bytelné a jejich kulatý tvar minimalizuje riziko zlomení, hra se vám jen tak nezničí!

Každý z žetonků má na přední straně obrázek týkající se cestování. A co je z druhé strany? Název daného předmětu v pěti jazycích! Zvolili jsme češtinu, slovenštinu, polštinu, němčinu a angličtinu. Jazyky našich sousedů proto, že nám jsou tyto země (nejen) geograficky blízké, často tam cestujeme a je zajímavé vidět, jak se jednotlivá slovíčka liší od těch našich. Angličtinu pak proto, že u nás bývá pro děti ve škole první cizí řečí. Jednotlivé jazyky jsou pro přehlednost rozlišeny jak velikostí písma, tak barevností.

S Lingvíkem si srandu užije batole i školák! Pevné žetonky s kouzelnými, ale zároveň realistickými barevnými obrázky zaujmou malé i větší děti a mají multifunkční využití.

Hra je vhodná pro děti od 3 let, ale pod dohledem dospělé osoby ji lze používat už s dětmi od jednoho roku.

Jedna malá tubička, ale tolik možností zábavy - Lingvík se dá využít minimálně deseti způsoby!

  • Minislovníček: Cestujete často k našim sousedům? Koukněte, jak moc jsou jejich slovíčka rozdílná od těch našich!
  • Rozšíření slovní zásoby v cizích jazycích: Už se vaše dítko učí ve škole cizí jazyk? 30 nových slovíček v angličtině nebo němčině se s minihrou naučí raz dva!
  • Učení prvních slov: Začíná váš potomek s mluvením? S pomocí jednoduchých a poutavých obrázků z každodenního života si brzy zařadí do slovníku 30 nových výrazů!
  • Vyprávění příběhů: Jsou vašim dětem cesty v autě nebo jiných dopravních prostředcích dlouhé? Losujte si žetonky a na jejich základě spřádejte příběh - fantazie bude pracovat na plné obrátky!
  • Přiřazování barev: Je u vás doma aktuální výuka barev? Žetonky mají na pozadí několik barev, schválně, zda je dokážete najít a dát k sobě!
  • Třídění předmětů do kategorií: Dopravní prostředky, příroda, stavby, táboření, nezbytnosti do každého batohu… použijte tyto nebo si vymyslete vlastní kategorie a najděte všechny předměty, které do nich patří! Znáte nějaké další předměty, které by do daných kategorií mohly spadat?
  • Jemná motorika: Každého maláče bude bavit žetonky vysypávat a dávat zpátky do tubičky. Žetonky jsou dost pevné a díky svému tvaru se jen tak nezlomí, hra tedy vydrží i “drsnější” zacházení batolat!
  • Poznávací schopnosti: Jedete právě na dovolenou? Najděte všechny žetonky, které se vaší cesty týkají!
  • K čemu to slouží? Učte se hrou! Vytáhněte žetonek a povídejte si o tom, jak ještě může daný předmět vypadat, jak funguje a k čemu slouží.
  • Hádej, co to je! Vytahujte si žetonky a s pomocí otázek, na které se může odpovídat jen “ano” nebo “ne” vzájemně zjišťujte, o jaký předmět jde!
Kód Kód: 486
Jméno značky: z neznáma
Kategorie: Hračky pro děti

Z neznáma je autorská značka brněnské výtvarnice a zároveň mladé maminky dvou dětí, Lucie Sobelové.

Jako máma Lucka moc dobře zná dětskou zvídavost. A zvídavé jsou všechny děti - to by ostatně mohl potvrdit každý rodič malého průzkumníka, který se minimálně stokrát denně zeptá na otázku “a proč?”. Všem těm malým zvědavcům by se mělo umožnit aby zkoumali, zkoušeli, bádali… prostě aby volně objevovali svět svýma očima. Pokud jejich nekonečnou představivost podpoříme, touha po poznání nikdy nevyhasne.

Pod značkou Z neznáma již najdete celou řadu produktů, které si kladou za cíl v dětech podpořit vrozenou touhu po vědění a zábavnou formou je vzdělávat. Ať už jde o personalizovanou knihu o vesmíru, která malého čtenáře vtáhne do děje pomocí praktických pokusů, nebo o výuku barev s pomocí kartiček “8arvy jako malované”.

A protože nápadů máme spoustu, další a další produkty stále přibývají!