Lufa drsná

Neohodnoceno

Na tělo i do kuchyně. Pevná, hrubá vlákna této lufy jsou perfektní pro péči o ztvrdlou kůži. Můžete s ní ale čistit i zaschlé zbytky jídla, dřezy nebo umyvadla. Dobře padne do ruky, dlouho vydrží a na rozdíl od plastových houbiček či kovových drátěnek je zcela přírodní a kompostovatelná.

79 Kč
Skladem

Tierra Verde lufy vznikají z plodů rostliny Lufa cylindrica, nazývané též lufa válcovitá či egyptská. Údajně již Kleopatra věděla, že se z této tykve kromě chutného salátu dá snadno vyrobit i prvotřídní kosmetická pomůcka.


Zralé plody podobné okurce stačí zbavit slupky, ponořit do vody a počkat, až se vyplaví semena a měkká dužina. Zbydou jen pevná vlákna, která se po usušení a vyčištění mění v přírodní houbičky, žínky a další užitečné pomocníky.


Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplé vody ale rychle změkne a zvětší svůj objem. Právě tato proměna z ní dělá ideální materiál i pro použití na pokožku.

Použití: k odstranění ztvrdlé kůže (paty, lokty), přírodní alternativa plastových houbiček či drátěnek (mytí nádobí; čištění dřezu, kuchyňské linky, umyvadel a van)

Péče: po každém užití lufu důkladně propláchněte čistou, horkou vodou a nechte ji proschnout. Skladujte v suchu (pozor na vysokou vlhkost vzduchu hlavně v koupelnách, hrozí hniloba). Lufu pravidelně čistěte horkou vodou, zejména pokud ji používáte na tělo. Při správné péči vám bude sloužit řadu měsíců. Vlákna lufy se používáním postupně rozpadají, zbytek je snadno kompostovatelný. Bez chemického ošetření a barviv.

Rozměr: 7 cm

Složení: 100% egyptská lufa, provázek ze 100% bavlny.

Kód Kód: 333
Jméno značky: Tierra Verde
Kategorie: Úklid celé domácnosti

Československá společnost, která se v roce 2008 rozhodla vyrábět drogerii a kosmetiku naší každodenní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí. Nyní má pod sebou pod značky jako je Yellow&Blue, Tierra Verde, Mama nature, Gaia cup a další.