Lufa malá 2 ks

Neohodnoceno

 

Přírodní lufa s jemnými vlákny potěší svou univerzálností. Nahrazuje plastové masážní houby a žínky.

 

55 Kč
Skladem

Na pleť i jemný úklid. Využijete ji při péči o tělo – báječně prokrvuje a masíruje pokožku, odstraňuje odumřelé buňky a uvolňuje ucpané póry. Kromě toho vám pomůže s úklidem, zejména obtížně přístupných míst. Bez chemického ošetření, jednoduše kompostovatelná.

Tierra Verde lufy vznikají z plodů rostliny Lufa cylindrica, nazývané též lufa válcovitá či egyptská. Údajně již Kleopatra věděla, že se z této tykve kromě chutného salátu dá snadno vyrobit i prvotřídní kosmetická pomůcka.

Zralé plody podobné okurce stačí zbavit slupky, ponořit do vody a počkat, až se vyplaví semena a měkká dužina. Zbydou jen pevná vlákna, která se po usušení a vyčištění mění v přírodní houbičky, žínky a další užitečné pomocníky.

Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplé vody ale rychle změkne a zvětší svůj objem. Díky této proměně je báječná na masáž namožených svalů, jako prevence vzniku celulitidy i pro jemnou péči o pleť obličeje. Prokrvuje kůži, vyhlazuje ji a zjemňuje. Použití: kosmetický tampon (peeling obličeje), pro masáže (při koupeli, saunování), na šetrný úklid (spáry, vodovodní baterie), vlákna této lufy se dostanou i do obtížně přístupných míst, kam se neodváží ani zubní kartáček

Péče: Po každém užití lufu důkladně propláchněte čistou horkou vodou a nechte ji proschnout. Skladujte v suchu (pozor na vysokou vlhkost vzduchu hlavně v koupelnách, hrozí hniloba). Lufu pravidelně čistěte horkou vodou, zabráníte tak množení nežádoucích mikroorganismů. Při správné péči vám bude sloužit řadu měsíců. Vlákna lufy se používáním postupně rozpadají, zbytek je snadno kompostovatelný.

Složení100% egyptská lufa, provázek ze 100% bavlny.

Průměr: 8 cm

Balení: 2 ks.

 

Kód Kód: 330
Jméno značky: Tierra Verde
Kategorie: Lokální přírodní kosmetika

Československá společnost, která se v roce 2008 rozhodla vyrábět drogerii a kosmetiku naší každodenní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí. Nyní má pod sebou pod značky jako je Yellow&Blue, Tierra Verde, Mama nature, Gaia cup a další.