Miska mint

Neohodnoceno

Na polévku, snídaně, nebo jen oříšky.  Na cokoliv, co potřebujete někam dát.

340 Kč
Skladem

Vhodné do myčky i mikrovlnné trouby

Porcelán, slonová kost

17x9cm

Pozor, pokud si budete kupovat tento produkt, je možné, že bude vypadat lehce jinak, než je na fotce! Každý kus je originál.

Kód Kód: 1137
Jméno značky: Martin Poš
Kategorie: Dekorace

Martin je srdcem i duší keramik, který se po letech navrátil ke svému řemeslu a hledá nové směry, kterými se jeho tvorba bude nadále ubírat. V devadesátých letech se vyučil keramikem a hrnčířem a po škole se převážně věnoval tzv. modré keramice. V té však podle jeho slov již nenachází propojení a tento rok se jeho tvorba nese v duchu co největšího barevného minimalismu, avšak i expresi, která se projevuje v nezvyklých tvarech jeho předmětů. Jeho keramiku, či porcelán tak jistě brzy poznáte zcela určitě na základě symbolických otisků prstů, které vytvořili dokonalý tvar na kruhu, aby jej následně zprohýbaly a promačkaly, čímž odkazují na původní tvárnost tohoto ušlechtilého materiálu. 

Spolutvůrcem této dílny je jeho dcera Johanka, která studuje fotografii, narušuje klid chodu dílny tím, že tlačí na plyn hrnčířského kruhu a vymýšlí, na co všechno je potřeba myslet a dávat pozor.