O nás

Návrh bez názvu-2

 

 

 

Mé jméno je Simona a už delší dobu mi v hlavě rostl nápad o založení obchodu, který bude propojovat a podporovat české a slovenské výrobce, kteří to myslí s naší planetou dobře. 

V Lokálně najdete produkty vyrobené v České republice nebo na Slovensku, které využívají převážně přírodní produkty nebo materiály a snaží se o co nejnižší ekologickou stopu.

Máme zde opravdu spousty šikovných lidí, tak není potřeba produkty dovážet a zatěžovat tak planetu dopravou přes půlku světa. Vybírám převážně drobné výrobce (s pár výjimkami). Budu moc ráda, pokud mi třeba napíšete e-mail a necháte tip na někoho, koho jsem ještě do mnou vybraných značek nedostala. 

Zastavte se v mojí prodejně v centru Prahy, která je hned u Karlova náměstí. Ráda vás uvidím a věřím, že se vám bude u mě líbit.

 

Jmenuji se Eliška a přestože jsem vystudovala angličtinu a ekonomii, srdcem mě to vždy táhlo spíše k jídlu.

Jednoho dne jsem se rozhodla pro radikální krok a přestěhovala se do Londýna, kde jsem vystudovala Le Cordon Bleu v oborech cuisine (vaření) a patisserie (cukrařina). 

O celém svém studiu jsem si psala blog, který se později přirozeně přetransformoval v receptový blog (najdete jej na adrese www.elikatesy.cz). Po návratu z Londýna jsem pracovala pro síť La Collezione (restaurace La Finestra in Cucina nebo Aromi a také škola vaření Laboratorio). 
 
Přání mít své malé bistro se zdravými obědy a svačinami ve mě zrálo už dlouho a díky tomu, že jsme měli se Simčou podobnou představu, vzniklo právě v obchůdku Lokálně.