Syfany: André rosé

Neohodnoceno

Nefiltrováno, 2018, suché.

190 Kč
Skladem

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Záhumenice – původní metoda – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“.
Hrozny jsou sbírány za nízkých teplot, dva dny získával mošt macerací na pomletých hroznech co možná nejvíc na vlastnostech. Po vylisování zrálo na jemných kalech 8 měsíců v akátovém sudu, vyrobeného místním bednářem ze dřeva z okolních lesů. Toto André rosé je robustní a plné ovoce!


Jaké je? Rosé vysoké až višňové barvy, s nazlátlým meniskem a velmi dobrou viskozitou. Čistá, středně intenzivní vůně ostružin a malin s trochou červeného rybízu, přechází v ovocnou zavařeninu s příjemnými tóny nasládlého koření a akátového dřeva.

 

Vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Cukernatost hroznů při sběru 22° ČNM
Alkohol 12 %
Kyseliny 4,3 g/l
Zbytkový cukr 2 g/l
Teplota při konzumaci 12-13°C

Kód Kód: 945
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Nápoje
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.