Syfany: Chardonay

Neohodnoceno

Nefiltrováno, 2017, suché.

200 Kč
Skladem

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Krátký – používáme původní metody – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“ – 8 měsíců leželo na jemných kalech.
Trať Krátký je pro Syfany srdeční záležitostí. Je specifická svými hlubokými sprašovými půdy a vína z ní každým rokem nabírají na mineralitě.


Jaké je? Světle žlutá barva se zářivými zlatavými odlesky a velmi pěknou viskozitou. Svěží, středně intenzivní vůně s nádechem nezralých meruněk, zralých máslových hrušek, citronové kůry a šťávy z červeného grepu. Plnější, příjemně suchá a harmonická chuť s tóny citrusů a meruněk, s kořenitými podtóny a svěží kyselinou. Dlouhý minerální závěr.

Léto, pstruh na grilu s bylinkový máslem.

Vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Cukernatost hroznů při sběru 21,4° ČNM
Alkohol 12,5 %
Kyseliny 5,8 g/l
Zbytkový cukr 1,8 g/l
Teplota při konzumaci 12-13°C

Kód Kód: 933
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Nápoje
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.