Syfany: Frankovka 2017

1 hodnocení
200 Kč
Skladem

Nefiltrováno.

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Úlehle – původní metoda – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“.
Prokvášelo a následně macerovalo 3 měsíce v kádi, poté zrálo 10 měsíců v akátovém sudu vyrobeném místním bednářem ze dřeva z okolních lesů.


Jaké je? Intenznivní vůně černého rybízu, peckovin a sladkého koření. V chuti plné, elegantní s příjemnou tříslovinou a nádechem peckovin, které jsou typické pro červená vína z Modrých hor. Dlouhý závěr do sametova. Frankovka je lehká, ovocná a baví nás její hravost.

 

Vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Cukernatost hroznů při sběru 22,5° ČNM
Alkohol 13 %
Kyseliny 5,6 g/l
Zbytkový cukr 0,2 g/l
Teplota při konzumaci 14-16°C

Kód Kód: 615
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Doplňky do domácnosti
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.