Syfany: Frankovka rosé

Neohodnoceno

Nefiltováno, 2018, suché.

190 Kč
Skladem

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Úlehle – původní metoda – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“.
Hrozny jsou sbírány za nízkých teplot, dva dny získával mošt typické vlastnosti Frankovky macerací na pomletých hroznech. Po vylisování zrála na jemných kalech 8 měsíců. Tato Frankovka v podobě rosé vystihuje vína z Modrých hor – je ovocná, svěží a hravá. Baví nás hlavně v létě!

Jaká je? Jemná vůně přináší tóny jahod, malin, červeného rybízu. Příjemná svěží ovocná Frankovka s výraznou lahodnou kyselinou. Středně dlouhý závěr.

 

Vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Teplota při konzumaci 12-13°C

Kód Kód: 951
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Nápoje
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.