Syfany: Ryzlink vlašský 2018

Neohodnoceno

Nefiltrováno, 2018, suché.

200 Kč
Skladem

.Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Krátký – původní metoda – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“ – 8 měsíců leželo na jemných kalech s kterými bylo i nalahvováno.
Trať Krátký je pro vinařství srdeční záležitostí. Je specifická svými hlubokými sprašovými půdy a vína z ní každým rokem nabírají na mineralitě. Vína z Krátkých tak mají tuhle vlastnost společnou a je jedno zda se jedná o Sauvignon, Vlašák, Veltlín.

JAKÉ JE?
Po rozmíchání jemných kalů v láhvi víno připomíná džus, je mléčné. Hravá vůně s nádechem žlutého ovoce, citrusů a ananasu, s podtóny kvasnic  Chuť je plnější, s nasládlými tóny a zralých citrusů, lehkou mineralitou a svěží kyselinou. Dlouhá šťavnatá dochuť.

NEJLÉPE SI HO UŽIJETE

Bude vás bavit jen tak. S kaly si můžete pohrát – buď láhev necháte stát jeden den, počkáte až sednou na dno láhve a čisté víno si opatrně zdekantujete.. nebo (to je ta zabavnější možnost) kaly protřepete a víno pijete zabordelené. Příjemnou zábavu!

Vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Cukernatost hroznů při sběru 19,5° ČNM
Alkohol 12 %
Kyseliny 5,5 g/l
Zbytkový cukr 0,2 g/l
Teplota při konzumaci 12-13°C

Kód Kód: 618
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Doplňky do domácnosti
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.