Syfany: Tramín Orange

Neohodnoceno

Nefiltrováno, 2018, suché.

300 Kč
Skladem

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Skale a Krátký – původní metoda – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“.
Kupáž Tramínu kořenného z trati Krátký a Tramínu červeného z trati Skale. Kvasilo 14 dnů na rmutu v otevřené kádi spolu s celými neporušenými hrozny, na slupkách 4 týdny, následné zrání na jemných kalech 10 měsíců v akátovém sudu, vyrobeném místním bednářem ze dřeva z okolních lesů.


Jaké je? Sytější žlutá barva s mosaznými odlesky a velmi pěknou viskozitou. Výrazná kořenitě čajová vůně se doplňuje s tóninou liči a limetek. Plnější, kořenitá a bylinná chuť s uhlazeným tříslem. Dlouhý závěr.

 

Vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Alkohol 12%
Kyseliny 5,3 g/l
Zbytkový cukr 1 g/l
Teplota při konzumaci 13-15°C

Kód Kód: 954
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Nápoje
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.