Syfany: Veltlínské zelené 2017

Neohodnoceno

Nefiltorváno, 2017, suché.

195 Kč
Skladem

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Krátký – původní metoda – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“ – 8 měsíců leželo na jemných kalech.
Trať Krátký je pro vinařství srdeční záležitostí. Je specifická svými hlubokými sprašovými půdy a vína z ní každým rokem nabírají na mineralitě. Vína z Krátkých tak mají tuhle vlastnost společnou a je jedno zda se jedná o Sauvignon, Vlašák, Veltlín.

JAKÉ JE?
Výrazná zlatožlutá barva. Jemná vůně zralého angreštu, petrolejových tónů, pepře a zemitosti přecházející do slanosti a minerality. Chuť svěží s ovocnou kyselinou připomínající citrusy, příjemně perlící na jazyku. Středně dlouhý slaný minerální závěr.

Doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Cukernatost hroznů při sběru 19° ČNM
Alkohol 12 %
Kyseliny 5,9 g/l
Zbytkový cukr 1,7 g/l
Teplota při konzumaci 12-13°C

Kód Kód: 612
Jméno značky: Syfany
Kategorie: Nápoje
 
Rodinné vinařství s bezmála pětisetletou tradicí. Ke svým vinicím, odkud veškerá vína pochází, přistupují s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu se zde rodí kvalitní a přirozená úroda každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování  biodiverzity v krajině.

Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá naturální či autentická vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.